Hakkımızda

Kalite ve Güven Odaklı

Peksan; kuruluşumuzdan itibaren titizlikle koruduğumuz değerler doğrultusunda doğaya, şehirlere ve insanlara saygılı projeler üretiyor. Nitelikli ve sürdürülebilir büyümenin yolunun en başta insana verilen değerden ve teknoloji alanına yapılan yatırımlardan geçtiğine inanıyoruz.

Tarım, gıda, enerji, inşaat sektörlerinde yurt içi ve yurt dışında faaliyetlerimizi sürdürüyor, ihracat ağımızı büyütüyoruz.

Faaliyet gösterdiği alanlarda birçok ilki gerçekleştirerek öncü bir role sahip olmaya çalışırken, mevcut müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla uzun süreli güçlü ilişkiler geliştiriyoruz. Kaliteye ve güvene odaklanarak rekabet gücümüzü artırmayı hedefliyoruz.

Peksan

Vizyonumuz

Bulunduğumuz sektörlerde teknolojinin öncüsü olan, tüm paydaşlarıyla güvenilir ve uzun vadeli işbirlikleri kuran, Türk ekonomisine yüksek katkı sağlayan konumumuzu geliştirerek sürdürmek.

Misyonumuz

Çok çalışan, özüne ve değerlerine bağlı, teknolojide öncü, genç neslin çalışmaktan gurur duyacağı; yerel ve uluslararası pazarlarda söz sahibi, ülke ekonomisinin gelişimine katkıda bulunan bir grup olmak.

PEKSAN

Bizi Biz Yapan Değerlerimiz

Peksan çatısı altında yer alan şirketler yönetim anlayışlarının altında aşağıdaki değerler yatmaktadır. Bu değerler aynı zamanda Peksan kültürünü de yansıtmaktadır.

Odağımız İnsan

En yüksek teknoloji ve gerekli tüm kaynaklara sahip olsak dahi “insan” daima bizim önceliğimiz. Çalışanlarımız ve birlikte iş yaptığımız tüm paydaşlarımızın tatmini, memnuniyeti, mutluluğu her şeyin önüne geçer.

Duyarlıyız

Fayda sağlamaya çabalarız. Bizi var eden çalışanımıza, paydaşlarımıza, ülkemize karşı duyarlıyız. Sorumluluklarımızın bilinci ile geliştirilmesi ve katkı sağlanması gereken her noktada üzerimize düşenden fazlasını yapmaya her zaman hazırız.

Büyümek İçin Büyütmek Gerekir

Gelişmek ve büyümek için sahip olduğumuz tüm kaynakları, çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın gelişmesi için kullanırız. Biliriz ki; büyümek için büyütmek gerekir!

Değişime, Yeniliğe ve Gelişime Açığız

Yeni ürünler geliştirirken, farklı görüşleri benimserken, farklı sektörlere girerken hızla karar alıp, uyum sağlarız.

Bizi Biz Yapan Değerlerimiz
Tarihçemiz

Dünden Bugüne PEKSAN

Dünden Bugüne PEKSAN
1988

Kuruluş

Peksan olarak yolculuğumuz; 1988 yılında başladı.

1996

Bölge Bayiliği

PEKSAN Gıda Limited Şirketi çatısı altındaki gıda faaliyetlerimizi 1996 yılında, ETİ ve Nestle firmalarının münhasır bölge bayilikleri ile sınırlayarak bu firmaların bölgedeki başarısına ortak olduk.

2012

İnşaat

Farklı sektörlerde faaliyet gösteren grubumuzda, hızla gelişen inşaat sektörüne yatırım yapmak amacıyla 2012 yılında İBEM İnşaat firması kurulmuş ve ilk projeye imza atılmıştır.

2013

Lojistik Depolama

2013 yılında ETİ Güneydoğu Dicle bölümü lojistiği depo olma görevini üstlendik ve halen bayilik faaliyetimizin yanında lojistik faaliyetini de devam ettiriyoruz. 55 çalışan, 45 araç ve 1.013 m2 soğuk hava deposu, toplamda 5.000 m2 kapalı depolama alanı ile tüm bu faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz.

2018

Seracılık

2018 yılında 10 dekar kapalı alanda jeotermal seracılık faaliyetlerine başlanmıştır.

2018

Jeotermal Enerji

Grup şirketlerimizden Torbalı Termal Anonim Şirketi, MTA tarafından düzenlenen jeotermal su kullanım hakkı ihalesini, 49 yıllığına kazanarak İzmir-Torbalı bölgesinde 39.000 dekar alanda jeotermal su kullanım hakkı elde etmiştir.

2020

İhracat

2020 yılı sonunda başlayan ihracatımız için 2022 yılı Haziran ayında yerel ortaklarla Özbekistan Taşkent ve Namangan depoları, dağıtım ekibi ve alt bayi dağıtım ağı oluşturulup, yerinde dağıtıma geçilmiştir. SmartUp satış programı ile rut planları, ürün ve müşteri kategorileri oluşturulmuş ve profesyonel ekiplerce yürütülmektedir.

PEKSAN

Firma Kültürümüz

Ekip İçinde Uyumlu ve Kararlıyız

Tüm çalışanlar arasındaki uyum, başarımız için önemli bir yapı taşıdır. Güçlüyüz çünkü hepimiz tek bir hedef peşindeyiz: en iyi olmak! Ailemizdeki herkes kendini emin ellerde hissetmeli!

Gelecek Odaklı & Sorumluluk Sahibiyiz

Çalışanları güçlendirmenin ve böylece her bireye sorumluluk alma ve kendini kanıtlama fırsatı vermenin doğru yolunun daha fazla eğitim olduğuna inanıyoruz.

Güvenilirlik ve Kalite Omurgamız

Müşterilerimize ve ortaklarımıza her zaman bize verilen görevleri ortaklık ruhu içinde, güvenilir ve kaliteli bir şekilde yerine getirme fırsatı sunuyoruz.